Ereksiyon Nedir? Ereksiyon Sorunları ve Doğal Çözümleri

Ereksiyon Nedir? Ereksiyon Sorunları ve Doğal Çözümleri

Ereksiyon Nedir? Ereksiyon Sorunları ve Doğal Çözümleri Nelerdir? Ereksiyona faydalı ve zararlı yiyecekler nelerdir? Ereksiyon konusu ile ile ilgili Gizligelsin blog bölümünde uzmanlar tarafından derlenen detaylı Ereksiyon İncelemesi.

Ereksiyon Nedir? Penis Sertleşmesi

Ereksiyon; sinir sistemi ile lokal faktörler arasında nörovaskuler etkileşimler sonucunda gelişen hemodinamik bir olay olarak tanımlanmıştır. Nörotransmiterler ve vazoaktif ajanlardan gelen biyokimyasal ve fizyolojik sinyaller ereksiyonu etkilemektedir. Ereksiyonda, düz kas gevşemesiyle, penisin korpus kavernozum ve korpus spongiozumuna hızla kan dolarken penis şişer ve büyür. Tam ve rijid ereksiyon evreleri gerçekleştikten sonra kavernöz yapılar ve trabeküllerdeki düz kaslar kasılıp erektil dokudaki kanı tekrar azaltır. Ereksiyonu hem merkezi sinir sisteminden gelen sinyaller, hem de erektil dokudaki lokal faktörler kontrol eder. Ağırlıklı olarak parasempatik sinir sistemi tarafından kontrol edilen ereksiyonda sinir uçlarından ve düz kaslardan salgılanan nitrik oksit kilit rol oynar.

Tıbbi detay bilgisi Kaynak: Turkiye Klinikleri J Urology-Special Topics. 2013;6(2):1-6

https://www.turkiyeklinikleri.com/article/tr-ereksiyon-fizyolojisi-65041.html

En Bilinen Ereksiyon bozukluklarıyla ilgili sık görülen nedenler Nelerdir?

En Bilinen Ereksiyon bozukluklarıyla ilgili sık görülen nedenler Nelerdir?

Daha önce yer verdiğimiz “Erken Boşalma Sebebi? Erken Boşalma Tedavileri” başlıklı yazımızda belirttiğimiz stres ve beslenmenin önemi Ereksiyon içinde geçerli bir durumdur. Doğru beslenme, düzenli egzersiz, ölçülü miktarda alkol, sigara içmemek, sağlıklı bir yaşam tarzı cinsel sağlığın da iyi şekilde geçmesine büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde bu durum her ne kadar zor olsa da, mümkün olduğunca iyi beslenmek ve stresten uzak bir hayat sürmek cinsel yaşamın en önemli kriterlerinden biri olarak belirlenmektedir.

Şeker Hastalığı ve Yüksek Tansiyona Bağlı Nedenler?

Şeker Hastalığı genel olarak bir risk faktörü olarak kabul edilir. Şeker Hastalarında ereksiyon problemi şeker olmayan kişilere göre daha fazla görülmektedir. Yüksek tansiyona sahip olan kişilerin ise kan damarlarında daralma meydana geldiği ve damarların sertleştiği için kan akışında azalma meydana gelmektedir. Bu durumda sertleşme sorunu olmasını sağlayabilir.

Alkol ve Sigaradan Uzak Durun!

Ereksiyon ve Erken boşalmanın en büyük sebeplerinden biride Alkol ve Sigara tüketimidir. Sigara içenlerde büyük oranda görülen damar tıkanıklığı ve kan akışının normal seviyeden az olması ereksiyon olmasını büyük oranda engellediği uzmanların ortak görüşü olarak belirtilmekte ve halk tarafından da bu görüş kabul görmektedir.

Ereksiyon bozukluğunun tedavisiyle ilgili ne gibi yöntemler vardır? 

Günümüzde yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemlerini alt başlıklar halinde aşağıda sıralayabiliriz. Aşağıda sıralanan yöntemler tamamı ile bilgi amaçlı olup, tedavi ve öneri amaçlı değildir. Bir ereksiyon bozukluğu tedavi yöntemine başvurmadan veya denemeden önce mutlaka doktorunuzla konuşmalısınız.

  • İlişki öncesinde ağızdan alınan ilaçlar
  • İğne tedavisi
  • Cinsel organ yoluyla alınan ilaçlar
  • Vakum pompaları
  • Penis protezleri

Benim için hangi yöntemin en uygun yöntem olduğunu nasıl öğrenebilirim? 

Ciddi bir Ereksiyon problemi yaşıyor ve özellikle 40 yaş altındaysanız mutlaka bir Üroloji Uzmanına danışmanız gerekmektedir.

Ereksiyon – Sertleşme Sorununa Bitkisel Çözümler

Ereksiyon - Sertleşme Sorununa Bitkisel Çözümler

Sertleşme sorunu yaşayan kişilerin tüketmesi tavsiye edilen bitkisel ürün çeşitlerini maddeler halinde sıralayabiliriz.

Çakşır Kökü Çayı

Çakşır kökü içerdiği maddelerin etkisiyle erkekte spermi ve testesteronu artırır. Aynı zamanda cinsel gücü arttıran doğal besinlerden bir tanesidir. Bu sayede erkeğin cinsel isteği artar ve daha çok uyarılır. Aynı zamanda prostata da faydalıdır. 300 ml. suyu ısıtın. Kaynamaya başladığı an 5-10 gram çakşır kökü konulur ve 5 dakika demlenir. Çayı günde 1 kez içebilirsiniz.

Rüşeym

Rüşeym adeta doğal afrodizyaktır. İçerisinde E ve B vitamini bulundurur. Aynı zamanda bol liften oluşması nedeniyle bağırsakları çalıştırır. Rüşeymi isterseniz günde 1 yemek kaşığı direkt olarak yiyebilir, isterseniz de meyve suyuna karıştırarak içebilirsiniz.

Keçiboynuzu Kürü

Uzmanlar keçiboynuzu iktidarsızlık için birebir diyor. İçerisinde bulunan maddeler ile damarları genişleterek iktidarsızlığı gideriyor ve kolay bir şekilde orgazm yaşatıyor.. Kaynatılan yarım litre suyun içerisine 6-7 adet keçiboynuzunu küçük parçalar şeklinde kırıp atın. 3 dakika ağzı kapalı şekilde kaynattıktan sonra ocaktan alıp 20 dakika dinlenmeye bırakın. Keçiboynuzu parçalarını çıkartın. Bu kürü, yarısını aç karnına yarısını ise gece uyumadan tok karnına bir su bardağı için. Diğer aylar ise bazı zamanlarda uygulayın.

Badem

Sertleşme problemi sorunu yaşayan erkekler için adeta kurtarıcı görevi üstlenen badem, toz haline getirilip süt ile içilmesi gerekmektedir. Her gece yatmadan önce bir bardak içilmesi ereksiyon sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Havuç

Cinsel isteği arttıran besinler arasında yer alan Havuç, aynı zamanda cinsel ilişki sırasında sertleşme sorunu yaşayanlar için çözüm önerilerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ereksiyon / Sertleşme Problemi yaşayan kişiler için, havuç mutlaka düzenli olarak tüketilmelidir.

Zencefil

Zencefilin faydaları saymakla bitmez.. İnsan vücuduna faydaları saymakla bitmeyen zencefilin suyunu rafadan yumurta ve bir yemek kaşığı tatlı ile harmanlayın. Yatmadan önce tüketmeye özen gösterin. Uzun bir süre bu bitkisel yöntemi deneyin. Etkisini hissedeceksiniz. Bunun dışında zencefil macunu da tüketebilirsiniz.

Kara Üzüm ve Hurma

İçerisinde bulundurduğu B1, B2, B3 ve B5 vitaminleri ile sertleşme sorunun ortadan kaldıran hurma aynı zamanda cinsel gücü arttıran bir yapıya sahiptir.

Testosteron ve cinsel gücü arttıran besinlerden bir tanesi olan Kara üzüm, aynı zamanda erkeklerde cinsel ilişkiye girerken yaşanan sertleşmeme sorunu da ortadan kaldırmaktadır.

Doğal Bal

Sertleşme sorunun ortadan kaldıran bitkisel yöntemler arasında yer alan bal, bütün malzemeler ile karıştırılabilir. Bu sayede tek başına iktidarsızlığı engelleyici özelliği bulunan bal, diğer malzemelerle birleştirilince etkisini 2 katına çıkarabilmektedir. Ancak, balın doğal olması çok önemlidir. Şeker ya da Glikoz içeren ve bal diye satılan ürünlerden uzak durmanızı öneriyoruz.


GizliGelsin Editörü Ereksiyon – Sertleşme Konusu İle İlgili
Değerlendirme ve Konu Özeti

Öncelik olarak, Sertleşme yani Ereksiyon sorununu kafanızda dert etmeyin. Bunu psikolojik bir sorun haline getirmek, sağlıklı bir ilişkide bile sorun yaşamanıza neden olabilmektedir. Yukarıda belirtilen kronik bir rahatsızlığınız var ise yine yukarıda belirtildiği üzere bir Üroloji uzmanına gitmeniz son derece önemlidir. Bir uzmana gitmekten kesinlikle çekinmeyin ve utanmayın.

Beslenme konusu son derece önemli bir konudur. İnsan ne ile beslenirse, fiziksel ve ruhsal olarak da odur. Bu noktada sağlıklı ve doğal beslenmeye özen gösterilmeli. Son olarak da sigara ve alkolden uzak durulması gerektiğini hatırlatarak konuyu okuyucuların musadesi ile kapatıyoruz.

Soru Cevap - Gizligelsin

Ereksiyon ve Sertleşme ile ilgili Sizin Yorum ve Değerlendirmeleriniz Nedir?

Konu hakkında sizde aşağıda ki yorum bölümünden değerlendirme, soru ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Değerlendirme, soru ve yorumlarınız bizim için çok değerli olup, yorum yaparken Adınız ve soyadınızı açıkça belirtmenize gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir