Sex Sağlıklı mı ?

Sex Sağlıklı mı ?

Cinsel beraberlik ya da bir diğer tabirle seks, en doğal ihtiyaç olarak tanımlanır. Bundan dolayı belli aralıklarla yapılması gerekir. Seksin insan sağlığına olan katkıları neler ise en fazla merak edilen soruların başında gelmekte. Bunların tümünü sizler için hazırladık.

Seksin Faydaları

Seksin faydaları denildiği zaman ilk olarak bağışıklık sisteminden başlamak lazım. Bizi hem görünen hem de görünmeyen virüslere, enfeksiyonlara karşı koruyan bağışıklık sisteminin mutlaka her daim güçlü olması lazım. Seks bunu sağlama konusunda çok başarılı. Çünkü seks yapan kişilerin vücutlarında daha fazla antikor oluşmakta. Bunlardan birisi olan ummunoglobulin sayesinde, her türlü enfeksiyona karşı tam bir koruma elde etmek mümkün olmakta. İnsanların özellikle kış aylarında karşılaştığı en büyük sorunlardan birisi grip problemidir. Bunu çözmeden önce açığa çıkmasını engellemek gerekir. Seks bu konuda çok faydalıdır.

Seksin Diğer Faydaları Neler?

Seksin insan sağlığına olan katkıları neler sorusuna yanıt verirken; kalori yakılmasından da bahsetmek lazım. Seks, her daim hareket isteyen bir aktivitedir. Hem erkekler hem de kadınlar seks yaparken çok hızlı bir biçimde efor sarf ederler. Bunun sonrasında kalori yakımı mümkündür. Özellikle kilolu insanların bu sayede fazlalıklarından kurtulması ya da en azından formlarını korumaları çok zor değildir. Örneğin 25 dakika boyunca yapılan bir seks sonrasında kadınların 3 kalori yakması söz konusu iken bu durum erkekler için 4 kalori şeklindedir.

Seksin yararları saymakla bitmez. Bunlardan bir başkası prostat kanseri riskini azaltmasıdır. Her ne kadar bazıları için kulağa çok garip gelse de böyle bir durum söz konusu. Çünkü yapılan araştırmalara göre bir ay içinde 21 ve üstü defa seks yapan, boşalan erkeklerin prostat kanserine yakalanma riski yüzde 20 azalıyor. Çünkü boşalma sırasında ilgili bölgede yer alan ve kansere neden olabilecek zararlı maddelerin vücuttan atılması sağlanmakta. Seks aynı zamanda pelvik olarak bilinen kasların da gelişmesini sağlar. Bu sayede özellikle yaşlanıldığı zaman idrar kaçırma gibi sorunlar ortaya kesinlikle çıkmaz. Görüldüğü üzere cinsel beraberlikler sağlık açısından büyük faydalar içerir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir